Hátlap - ÚJ GALAXIS 2. szám - Tudományos-fantasztikus antológia (Kódex Kiadó, Pécs, 2003)
     Valaha volt a Teremtés... Létrejött a világ egyszerű és bonyolult formáival. Teltek-múltak az évmilliók, és új irodalmi műfaj alakult ki: a science-fiction. Ettől kezdve az élet színesebb lett, a lét csupa izgalom, a sejtelmes világmindenség határtalan tájait körbefutotta és birtokba vette az emberi fantázia.
      Kötetünk újabb utazásokra hív. Ismeretlen, marasztaló bolygókra, szférákon túlra és a lélek legbensőbb zugaiba. Keveredik benne a biztonság és a szaggató félelem, a tudomány és az irodalom. Villanásnyi novellák, komoly értekezések és hosszan kibontott történetek – mind megannyi különös színfolt a képzelet paletáján. A könyv írásait azonban több fontos gondolat fűzi össze: a szerzők valamennyi művéből kicsendül az ember boldogság és nyugalom iránti vágya, a lélek otthonkeresése és a világ szépségei iránt érzett aggodalom.
      A kiadvány tisztelgés a magyarországi sci-fi irodalom nagyszerű hagyományai előtt, ugyanakkor határozott és bátor lépés az ismeretlen, Új Galaxis felé.





      Ára 650, – Ft