Vissza a tartalomjegyzékhez

Varga József
Harc a négy helyért

Thierry Henry a Spartak Moszkva elleni gólját ünnepli Fotó: Reuters

Izgalmas és megdöbbentő mérkőzésekkel folytatódott az idei Bajnokok Ligája. A kedden lejátszott meccseken a C és a D csoport gárdái találkoztak. A D csoportban a továbbjutás már eldőlt, mivel az egymás ellen csatázó Real és Leeds már korábban biztosította helyét a legjobb nyolc között. Összecsapásuk a Madrid megérdemelt győzelmével zárult (3-2). A hátralévő egy forduló már csak az Anderlecht és a Lazio szempontjából fontos, mivel a két gárda a harmadik helyért és az ezzel járó UEFA-kupás folytatásért küzd. A Lazio tűnik esélyesebbnek, amely a Leeds vendége lesz, míg a belgák a Madridot fogadják. Lyon 3-0-ra legázolta a csoportelső Bayern Münchent, Jacques Santini csapata így izgalommal várhatja a kötelező játéknapot, mivel minden ekkor fog eldőlni. A londoni Arsenal nehéz küzdelemben diadalmaskodva visszavágott a Szpartak Moszkvának (1-0). Az „ágyúsok” az utolsó fordulóban a bajorokhoz látogatnak, hogy eldöntsék, ki jut tovább elsőként a csoportból. A Lyon pedig Moszkvában próbálja kiharcolni a folytatás jogát. A szerdai mérkőzések egy-egy biztos továbbjutót eredményeztek. A Valencia Bécsben ütötte ki a Sturm Grazot (5-0), és ezzel már nyugodtan várhatja a sorsolást. Az A csoport másik sztárcsapata, a Manchaster, a 92. percben mentett pontot Athénben a Panathinaikosz ellen. Alex Ferguson „ördögei” így kénytelenek a Sturm elleni következő összecsapáson biztosítani helyüket a nyolc között. A tavalyi UEFA- kupagyőztes Galatasaray a Milan legyőzésével már szintén megnyugodhat. Nem tisztázott még a másik hely sorsa, mivel a Milan a Deportivo La Coruna csapatával szintén a következő fordulóra hagyta a döntést. Itt a hazai pálya a piros-feketék sikerét hozhatja, a Paris Saint-Germain viszont már elbúcsúzott az idei kupaküzdelmektől.
Érdemes lesz tehát figyelmi a hátralévő küzdelmeket, mert bajonettharc várható a fennmaradó négy helyért. Remélhetőleg gólokban is túlteljesítik a gárdák a mostani fordulót, amelynek nyolc összecsapása huszonnyolc találatot hozott.